Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 molim vas da mi pomognete ako možete....

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptysub svi 23, 2009 6:13 am

problem rješen...može se tema zaključati!!


Zadnja promjena: Lipizzan lover; ned kol 09, 2009 3:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptysub svi 23, 2009 7:04 am

svaka ti životinja smršavi kad dođe ljeto jer je vruće.........
ali svakako pitaj veterinara ali 90% je zbog toga ali opet.......
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptysub svi 23, 2009 9:59 am

znam ja to....ali ostali konji nisu ni upola mršavi kao on iako su svi smršavili....


Zadnja promjena: Lipizzan lover; ned kol 09, 2009 3:47 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
blackie

blackie


Broj postova : 117
Join date : 27.04.2009
Age : 28
Lokacija : svugdi pomalo

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptysub svi 23, 2009 11:57 am

jel možda ima proljev ili problam sa zubima ili ustima
[Vrh] Go down
Žoumiba

Žoumiba


Broj postova : 143
Join date : 16.04.2009
Age : 30
Lokacija : Svugdje po malo...

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptysub svi 23, 2009 12:42 pm

I ja mislim da je ovo što je Iva rekla.
[Vrh] Go down
blackie

blackie


Broj postova : 117
Join date : 27.04.2009
Age : 28
Lokacija : svugdi pomalo

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptysub svi 23, 2009 12:44 pm

Žoumiba je napisao/la:
I ja mislim da je ovo što je Iva rekla.
i ja al ako nina kaže da je več zvala veterinara
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptyned svi 24, 2009 3:57 am

stvarno ne znam......napisala sam to isto pitanje i na ovom forumu i na onome drugom...ali....nezz.....mislim da je problem sa zubima.....ali....ma....ali stvarno VAM SVIMA VELIKA HVALA što mi pokušavate pomoći.....
dobar dobar sladak sladak
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptyned svi 24, 2009 5:54 am

je li ti konj guta zrak.?
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptyned svi 24, 2009 7:32 am

a kako ću to prepoznati dali radi?? koji su simptomi??
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Emptyned svi 24, 2009 10:42 am

s pegasusa

Ova nesretna navika muči mnoge vlasnike i konje.
Usudio bih se reći da je ova boljka jedna od najčešćih patologija u konja, koja svakako može biti i pogubna.
Nagrižene ograde, daske, boksovi, pregrade su samo primarna šteta, ona opasnija i podmuklija vreba i moguća je u gotovo svakog konja.
Tipičan položaj gutača je da nasloni gornju čeljust na neki najčešće drveni predmet, vrat je ukočen, te u tom položaju proguta zrak......, karakterističan je i taj zvuk pri gutanju.
Dosada je najčešći pospješivač ovog poremećaja, ne bih se baš složio da je glavni uzrok, jer je svakom konju barem jednom u životu dosadno pa ne počne sa gutanjem.
Prije nekog vremena sam našao zanimljiv članak u kojem struka sumnja da konji gutači pate od Obssesive-Compulsive Disorder ( OCD ). Ovaj poremećaj se razvija zbog stresa. Dokazano je da konjski organizam pri gutanju zraka ispušta hormon endorfin ( hormon sreće ), tako da se on nakon nekog vremena toliko opusti, te i dalje nastavi da gutanjem. Jednostavno rečeno gutače ovaj poremećaj opušta od stresa, te se oni osjećaju zadovoljno i sigurno.
Uklanjanje stresa na ovaj način svakako da je itekako opasno za konja, a nama cifre na računu mogu postati sve veće i veće ( konjsko zdravlje, popravak opreme u štali i sl. ).
Većina konja kod ovog poremećaja izražava i posljedice, od najednostavnijih, nakuupljanja plinova u želucu i crijevima, do kolika. Može doći do upale desnih zbog glodanja drvenih površina, ali i ozbiljnijih povreda zubiju ( a to opet može dovesti do probavnih poremetnji, zbog neprožvakane ili slabo prožvakane hrane )
Danas na tržištu postoji toliko sredstava koja se reklamiraju kao odlično rješenje, međutim djelomično su uspješni.
Također će netko preporučiti operativni zahvat i sl.
Zbog djelovanja endrofina danas se sve više radi na usvršavanju sredstava kojima bi se spriječilo njegovo djelovanje, jer su prvi pokusi dali odlične rezultate.
Mnogi koriste već poznati ovratnik za gutače zraka. Njihovo djelovanje ima zadatak da u konja izazove neugodnost kada pokuša gutati zrak, a vrši pritisak u grlenom dijelu.
Ukratko nema lijeka protiv gutanja. Možemo ga spriječiti ako konju omogućimo što prirodnije držanje, što više vani na zraku i paši. To je odlična preventiva, ali dobar pokušaj za konje već dobrano ogrezle u gutanju zraka.
Primjećeno je da ovaj poremećaj može «zarazno» djelovati i na ostale konje u štali, tako da je potrebno i o tome povesti računa, ako imamo takvog konja u štali.
Ovoj boljci su skloniji konji koji veći dio provode u štali, koji slabije rade, a u zatvorenom su . U hladnokrvnih i divljih konja gutanja zraka gotovo da i nema.
Pri kupovini konja bilo bi dobro zatražiti i pismenu , te ovjerenu potvrdu vlasnika da konj ne pati od gutanja zraka.
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Sponsored content





molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty
PostajNaslov: Re: molim vas da mi pomognete ako možete....   molim vas da mi pomognete ako možete.... Empty

[Vrh] Go down
 
molim vas da mi pomognete ako možete....
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Zdravlje i njega konja-
Forum(o)Bir: