Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Melusinin život

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Melusinin život   Melusinin život Emptyuto lip 09, 2009 12:48 pm

Meranos konji su magični konji koji živi u vodi , a na kopno izlazi tek noću .

Melusine
Kada je prvi put ugledala svijet činio se tako male , a opet tako velik , vidjela je samo tijelo svoje majke koja ju je blago gledala. Pokušala je ustati , napravila je dva koraka i..pala , pa ponovo ustala i nakon par koraka...pala , puno je puta tako pokušavala i.. napokon je uspijela . Bila je ponosna na sebe. Majka ju je zazvala:"Melusine , upoznaj se sa krdom" dokaskala je do nje.Njena divlja obitelj joj se predstavljala:

Nick
Pastuh
hanover
6 god
brat
Melusinin život Hanover2


Nessie
Kobila
appaloosa
4god
seka
Melusinin život 6a00e553bd675c883401116


Jimm
pastuh
mustang
12 godina,alfa M
njen tata
Melusinin život Mustanghorsejpg




Mely
kobila
meranos
10 god,alfa Ž
Njena mama
Melusinin život Tae08b




Oni su bili divlji,nekada davno pripitomljeni,nisu zaboravili ljude.Šetali su oni jednoga dana po ravnicama kada ugledaju Njega(čovjeka) , udare u pun galop i pobjegnu mu. Melusine to nije zaboravila.Život joj je tekao dalje mirno,tiho.Kad kad bi ih napali lavovi ali bi ih zaštitio Jimm.Sa vremena na vrijeme udaljila bi se od krda,nije je bilo nekoliko dana pa bi se opet pojavila.Željela je samoću.Počeli su se susretati sa drugim,većim krdima,a i pridružili su se jednom .Tamo su bili sami Čistokrvni Arapi,divili su im se.više nisu bili alfa M i Ž.Jimm je postao zaštitar krda Arapa, a Mely je skrbila za hranu.







Nastavak:uskoro
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptyuto lip 09, 2009 2:24 pm

Nitko ne koma? Crying or Very sad

Evo i nastavka:

Jednog zimskog dana više nije bilo hrane , Mely ju je cijelu noć tražila , ali ništa nije pronašla.Krdo se ljutilo na nju čak su je željeli izbaciti ,ali su se smilovali zbaog Melusine. Konji danima nisu jeli.Tumarali su ravnicama sada prekrivenima snijegon,ovako teške zime nije bilo godinama.Sve je to prošlo , nažalost,mnogi su konji uginuli promrzli.Došli su topliji dani,sve se zazelenilo,mala se obitelj odvojila od krda umišljenih Arapa jer su prognali Mely.Nastavili su živjeti u miru do kada nije došao On.Konji bi se sakrili u grmlje , ali neke je njegov Vuk(pas) nanjušio i ubio.Bilo je i dana kada bi se samo čuo prasak(konjima je to bio Grom iz Njegove ruke) i konj bi u mukama kaskao i naposlijetko pao.Jednoga su dana bezbrižno hodali livadomkada je Melusine osjetila da se treba rastati od krda.Sa svima se izgrlila i...otišla.Meranos konji kada se rastanu od krda moraju pronaći neko jezero,kada napune 1 godinu izvan jezera mogu biti najviše 12 sati inače se prtvaraju u obične konje.Tako je Melusine kaskala ravnicom kada odjednom...Ugleda oazu.Usrad oaze na suncu se sjajilo simpatično jezerce,Meluse odluči da joj ovo bude dom.Pored jezerca bila je livadica tako mala,mala tamo je Melusine pasla.Jednoga je dana onuda prolazio On ,Melusine se trgne i skoči u jezero, ali..Prekasno već ju je zatezalo uže oko vrata...Jer...Uhvatio ju je On...
[Vrh] Go down
Nana

Nana


Broj postova : 21
Join date : 07.06.2009

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 1:15 am

Prelijepo si sastavila priču.
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 1:51 am

predobro...ja svoje neću staviti jer pišem roman.....pa ga možda jednoga dana i dam da mi se izda.....za sada imam 80 stranica i pokušavam dalje pisati......ali mi nekako ponestaje inspiracije u biti roman je naravno o konjima.....zove se Shadow nadam se da ću ga jednoga dana izdati!!!
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 2:11 am

I ja se nadam ,to bi bila prva knjiga koju bi kupila Very Happy
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 2:22 am

Imam inspiracije pa nastavljam priču:

Opirala mu se,propinjala i ritala,ali On je čvrsto držao uže.Zavezao ju je za svog lijepo očetkanog konja kakvog Melusine nikad nije vidjela.Hodali su danima kada je na vidiku bila čudna građevina svakakvih boja: crvene(krov),bijele(fasada) i zelene(vrt).Prošli su pored Nastambe(tako ju je Melusine zvala) i išli dalje ,vidjeli Rodeo sa prelijepim crnim mustangom.No nisu se zaostavili , vać krenuli dalje.Do druge Nastambe stigli su tek uveče.Melusine je uhvatio neki prljavi dečko i odveo je u Nastambu.Tamo je bilo puno konja.Više nego u krdu Arapa.Stavio je Melusine u jedan ograđeni dio gdje se jedva mogla okrenuti.
Svi su konji zaspali,osim nje.Ležali su,Melusine je to bilo čudno "zar se ne boje divljih zvijeri?" pitala se.Uskoro je zaspala i ona.Kada se probudila osjetila je Njegovu ruku kako joj opipava vrat,pokušala ga je ugristi,ali je promašila,brzo je odmaknuo ruku.Melusine je po prirodi bila prozirno-bijela , sada je bila samo bijela,počela je gubiti svoj magični sjaj.
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 4:12 am

Sa vremena na vrijebe postala je sve-običnija.Drugi konji su se čudili Suspect njenoj blještavo bijeloj boji,ali ona to nije primjećivala,bila je zabrinuta za svoju obitelj.Došlo je vrijeme kada se Melusine trebala žigosati.To je bilo grozno,otimala se svim snagama ,ali nije uspijela.Moralo se je i potkovati,vidjela je druge konje kako samo mirno stoje i poslušno dižu noge,ona nije bila takva,ipak su je i potkovali.Moralo se je i ujahati.Stajala je pored korala i gledala druge konje kako reagiraju i na najmanju naredbu.On ju je zajahao,preplašila se krenula u puni galop i sa Njim na leđima preskočila ogradu korala.Oni su trčali za njima.Bilo ju je strah.Propinjala se,stigli su ih jahanjee Oni,odveli je u Nastambu. Skinuli joj uzde i sedlo.Prljavi dječak ju je četkao i njoj nerazumljivim riječima umirivao.Na kraju ju je zagrlio dobri ,nije mu se opirala.Zaplakao je,on nije imao mame,a ni ona,osjetili su neku povezanost.
Sada izgleda ovako:Melusinin život Whitehorset
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 5:34 am

Slijedeći dan dječak ju je zajahao,ona je osjetila njegovu tugu pa ga je sve slušala,vlasnik ergele odluči Melusine pokloniti dječaku.Tako su njih dvoje zajedno rasli,prošlo je već puno mjeseci odkako je Melusine došla na ergelu i potpuno zaboravila gdje ona ustvari pripada,ali to nije bilo važno,sada,kada ima najboljega prijatelja,zajedno su galopirali livadama,probijali nove šumske puteve,čak i spavali.Tada je došao on,onaj predivni crni mustang kojeg je vidjela na putu ovamo.Zvao se Morro.Pogledavao ju je snažnim pogledom,podsjećao ju je na njena oca.Morro: https://2img.net/r/ihimizer/img41/6365/39559583.jpg
Prolazile su godine i Melusine je odrasla kao i Morro,zaljubljeno su se gledali.Bio je problem u tome što su pastusi bili na jednom,a kobile i kastrati na drugom djelu štale.Samo za vrijeme ispaše su se mogli vidjeti.Melusine je jedne noći srušila vrata boxa i odkaskala do Morrota gdje su zajedno zaspali
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 6:21 am

predobrooooooooooooo
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 6:46 am

tnx , više neću pisati tj. načekati ćete se do sljedećeg djela,možda bude uskoro,a možda za 2 tjedna
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 7:15 am

Rhiannon je napisao/la:
I ja se nadam ,to bi bila prva knjiga koju bi kupila Very Happy

heheh...thanks....btw.ovo tvoje je predooooobbbroooooooooooo!!!!!!!!! sladak
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 7:16 am

vidjet ćeš , tek će poslije biti tužno Surprised
[Vrh] Go down
BadGirl

BadGirl


Broj postova : 34
Join date : 13.05.2009

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 11:43 am

Rhiannon je napisao/la:
tnx , više neću pisati tj. načekati ćete se do sljedećeg djela,možda bude uskoro,a možda za 2 tjedna


neee.e.....piši plss..predobro jeee
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 10, 2009 2:33 pm

Ujutro je došao vlasnik ergele i nešto se izderao na dječaka.Melusine se raztužila.Ona i Morro su se na paši dogovorili o bijegu,ali tog je dana Morro išao na pripust iako nije ni znao,čuli su kako Oni govore o Morrotu i pripustu ,odmah su znali što slijedi.Te je večeri Morro upoznao fufastu kobilu Morenu koja je htjala da je Morro zove Mory.Umiljavala mu se,ali Morro se nije dao.Previše je volio Melusine.
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptyčet lip 11, 2009 3:51 am

Sad suuuuuuuuuuuuuper je sretan
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
BadGirl

BadGirl


Broj postova : 34
Join date : 13.05.2009

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptyčet lip 11, 2009 5:10 am

Melusinin život 798947
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptyčet lip 11, 2009 1:55 pm

hvala Very Happy
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptypet lip 12, 2009 3:17 am

ej znam da je ovo pitanje off ali možeš li mi dati adresu foruma when beauty can't be bigger??? ajd molim te....hvala pale
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptypet lip 12, 2009 3:19 am

[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptypet lip 12, 2009 3:23 am

PUNO HVALAAAAAAA!!!!!!!!!!! zaljubljen
[Vrh] Go down
BadGirl

BadGirl


Broj postova : 34
Join date : 13.05.2009

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysub lip 13, 2009 10:02 am

Lipizzan lover je napisao/la:
predobro...ja svoje neću staviti jer pišem roman.....pa ga možda jednoga dana i dam da mi se izda.....za sada imam 80 stranica i pokušavam dalje pisati......ali mi nekako ponestaje inspiracije u biti roman je naravno o konjima.....zove se Shadow nadam se da ću ga jednoga dana izdati!!!

DAJ PLIZ,PLIZ .PLIZ stavi nam nekoliko stranica tog romana

P-L-I-Z sladak
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 17, 2009 3:47 am

evo ajd nešto malo...to je početak, uvod u priču....još je u fazi dorade, ali eto....


Shadow
Uvijek se pitamo koja je svrha našeg postojanja??? Koji je naš zadatak? Ja vjerujem da je svako stvoren da bi izvršio određenu misiju koja mu je namijenjena… ovo je priča o dječaku koji je tražio tu svrhu života…i našao je na mjestu kojem se najmanje nadao!
Nedaleko od jednog velikog grada, nalazilo se malo selo. Nije imalo puno stanovnika, a djece gotovo da i nije bilo tek samo jedno dijete! To dijete je bio dječak po imenu Sam , nije imao prijatelja pa je često bio usamljen. Roditelji su mu bili siromašni i nisu imali novaca da ga prehrane pa su ga morali uputiti na put.
>>sine znaš da te mi volimo i da ti želimo najbolje ali teško živimo i nemamo te kako prehraniti, pametan si dečko i dovoljno si odrastao da se brineš za sebe, vjerujem da ćeš pronaći svoj put ka sreći! Zapamti, bitno je vjerovati u sebe i sve će ostalo doći zatim.<<
Iako nije rekao ni riječi kada je odlazio srce mu se slamalo, ali pokušavao je biti hrabar zbog svoje majke. Sam se uputio do obližnjeg sela kako bi prenoćio, put je dosta dugo trajao i bio je veoma umoran. Kada je došao do sela vidio je da ljudi i nisu bili baš ljubazni prema njemu, ali on se nije obazirao na mrke poglede. Prišao je jednom starcu koji je sjedio na trijemu svoje kuće dok je spokojno pušio lulu i upitao ga ima li gdje da bi mogao prenoćiti.
>>nije mi potrebno puno, samo krov nad glavom da ne budem na kiši<<
>>odakle si dječače?? Nisam te viđao ovdje često?!<<
>>dolazim iz malog sela. Putujem u grad i trebam negdje prenoćiti. Morao sam otići od kuće jer se moji roditelji nisu mogli brinuti za mene pa su se odlučili da me pošalju u grad da pokušam si osigurati bolju budućnost. Pa sam se pitao bi li mi mogli pomoći da prenoćim samo jednu noć negdje nije bitno gdje samo da imam krov nad glavom! <<
>>jedino što ti mogu pružiti je štala, jer ni moja obitelj ne stane u kuću! Troje djece mi se gura na mali krevet, a žena i ja spavamo na podu!!<<
Sam nije imao izbora i velikodušno je prihvatio ponudu. Starac mu je pokazao gdje da se smjesti i dao mu jednu deku tvrdeći da nema više mu za ponuditi. Nije prošlo puno vremena i ubrzo se smračilo. Sam se spremao zaspati kada odjednom čuje neku gromoglasnu buku koja je odjekivala.
>>ubit ću te!!! Mazgo jedna nesposobna!!<<
Sam nije želio zabadati nos ali nešto ga je vuklo da izađe van i da pogleda o čemu se radi! Nije prošla ni minuta, a Sam se već našao ispred vrata štale! Ono što je tamo vidio šokiralo ga je. Pijani starac nemilosrdno je tukao svoga konja,zamahivao je bićem i nanosio mu ozljede jednu za drugom da ga je gotovo ubio!
Sam se isprva nije htio miješati jer ipak mu je taj starac dozvolio da prespava u njegovoj štali, ali nije mogao ostati ravnodušan na okrutnost koju je pokazivao prema jadnom konju!
>>hay!<< povikao je!
>>što to radite!! Ubiti ćete ga<<
>>mali nemoj se miješati, idi spavaj<<
U tom trenutku Sam nije znao što da napravi, bijes koji je pokazivao bio je strašan i konj je jaukao od boli ali imao je sreću da je starac bio veoma pijan tako da je u jednom trenutku zastao i ispustio bič, pao na tlo i zaspao. Sam nije razmišljao nego je uzeo uzde i polako uveo konja u štalu. Konj je bio u groznom stanju! Razne su mu bile duboke i krvave od bića, a noge su mu se tresle od umora i boli.
>>jadniče, što ti je to napravio?<<
>>ne boj se ja ću se pobrinuti za tebe, nitko ti više neće nauditi obečajem!<<
Cijelu noć se brinuo za njega, previjao mu rane i brinuo se da mu bude udobno i da preživi noć! Od tog trenutka osjetio je nešto posebno u tom konju, kao da ih je sudbina spojila.
Noć je bila duga i teška, ali konj je nekim čudom preživio. Bila je to teška noć, a Sam nije sklopio oka, brinuo se samo hoće li preživjeti. Kada je svanulo jutro Sam je izašao van kako bi provjerio starca dali mu je bolje, ali starac je ležao na istom mjestu gdje je zaspao sinoć i nije se micao, kada mu je prišao bliže primijetio je da ne diše.
>>gospodine, gospodine jeste li dobro<< panično je vikao Sam!
Ali starac nije reagirao na Sama koji je svom snagom tresao starca pokušavajući ga probuditi, ali ništa, bilo je kasno!
Isprva mu je bilo žao ali kada se sjetio što je napravio konju nekako mu je bilo lakše. No, sada je bilo pitanje što će biti sa konjem. Kada je malo razmislio odlučio je pitati ženu starca dali bi mu prodala konja?
>>oprostite gospođo, znam da vam je teško sada ali imam pitanje!<<
>>što hoćeš dječače zar ne vidiš da tugujemo, najmanje što mi sada treba je još neki klinac!<<
>>meni je stvarno žao, ali htio sam vas pitati za ovog konja!<<
>>što hoćeš sa tom mazgom napraviti?<<
>>pa htio bi ga kupiti od vas!<<
>>ha, kupiti od mene, nema šanse taj konj ide u klaonicu. Ne treba mi ta mazga, ionako nije za ništa drugo!<<
>>ne možete to učiniti, ja ću vam ponuditi više nego mesari<<
>>što će ti taj konj, vjerojatno neće niti noć preživjeti<<
>>molim vas, samo mi ga prodajte, a što ću dalje ja sa njim to je moj problem!<<
>> u redu kako želiš!<<
Sam je za konja dao sav novac koji su mu roditelji sačuvali za put, ali sada mu nije ništa ostalo!
Ostali su još jednu noć u selu i razno u jutro pred zoru krenuli na put. Samu je konj bio jedino društvo pa je većinu vremena provodio pričajuću mu o svome životu i o tome kako bi želio jednoga dana imati dobar posao, zaraditi novaca i vratiti se kući obitelji.
>>znaš jednoga dana ću postati veterinar i brinut ću se za životinje i pomagati im pa možda i zaraditi nešto novaca da se vratim svojim roditeljima. I onda više neće biti siromašni!!<<
>>sada kada smo zajedno bilo bi prikladno da ti dam neko ime, što ti misliš kako bi te mogao nazvati??<<
>>Što kažeš na Bob?<<
Konj je mahao glavom jasno davajući do znanja da mu se ne sviđa.
>>hm… znam nazvat ću te… sjena!!<<
Konja je nazvao Shadow, mislio je da je ime prikladno zato što je cijelo vrijeme bio potištene glave i hodao iza njega poput sjene. Nekako se činilo kao da nema veselja u njegovim očima! Dalo se naslutiti da je imao težak život. Imao je otprilike 7 godina i bio je boje smeđeg baršuna, a griva mu je bila bijelo svilenkasta, ono što ga je isticalo bila je zvijezda nasred čela koju je prikivala duga griva. Bio je prilično lijep konj ali njegov tužan pogled ga je činio starijim nego što jest. Svaki sat vremena su morali stati kako bi se odmorili jer je Shadow bio veoma iscrpljen, rane su mu bile duboke i Sam se bojao da bi mu se stanje moglo pogoršati ako ubrzo ne pronađe pomoć.
[Vrh] Go down
BadGirl

BadGirl


Broj postova : 34
Join date : 13.05.2009

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 17, 2009 4:22 am

odličnooooo

zakon

sretan

super je
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 17, 2009 2:41 pm

hvala.....
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Emptysri lip 17, 2009 4:49 pm

preeeeedobrooooo sladak
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Sponsored content





Melusinin život Empty
PostajNaslov: Re: Melusinin život   Melusinin život Empty

[Vrh] Go down
 
Melusinin život
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Naš dnevnik i priče-
Forum(o)Bir: