Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pribor za njegu

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptysub oľu 21, 2009 8:11 am

Četke i ostali pribor, pribora za četkanje konja ima jako puno. Najbolje je sve držati u kutiji koja ima ručku, tako da je možete nositi u boks ili do konja. Savjet: nemojte se zavaravati da vam je mala dovoljna, jer uskoro nagomilate toliko pribora da vam ni njaveća nije dovoljna. Zato odmah kupite veliku. I što držite u kutiji?
Konjsku grivu povremeno šišate, što nije baš lako jer su konji nemirni.
Jež četka, od tvrde plastike, služi za skidanje suhog blata u manjoj količini. Metalna četka, od metala je i služi za skidanje suhog blata u velikoj količini. Gumena četka, služi sa skidanje stare dlake, najbolji su kružni pokreti. Četka za masažu, od savitljive mekane plastike sa plastičnim iglicama, vrlo ugodna za masiranje. Mekana četka, ima mekana vlakna, nju koristite na kraju, da dlaka dobije sjaj. Rukavica za glavu, s jedne strane je mucasta, navučete je na ruku i s njom isključivo čistite glavu. Za tu svrhu su dobre i stare termo čarape, isto ih navučete na ruku i očistite glavu. Raiser, još jedan prekrasan hrvatski naziv, s njime čistite kopita od kamenja i smeća. Kopita se čiste bez obzira na da li je konj potkovan ili nije, a zato što se konj može povrijediti ako mu se u žabicu utisne kamen ili drugo smeće. Ručnik, veliki i mali, uvijek imate nešto za obrisati na konju. I opet su korisne stare čarape. Škare vam uvijek trebaju dok se muvate oko konja. Zinkova mast, gusta vitaminska mast s kojom namažete porezotine i manje rane kako biste spriječili upale. Ice gel - gel za hlađenje tetiva. Šamponi za pranje konja, mogu se kupiti namijenjeni samo za konje i vrlo su skupi. Moje iskustvo je pokazalo da onaj jeftiniji iz DM-a daje isti rezultat kao i skupi specijalni konjski. Mast za kopita, čuva i daje vlažnost, kistom se razmazuje po kopitu. Možete umiješati kozmetička sjajila, glitere, zatim premažite i dobićete sjajna i ukrašena kopita. Sprej za sjaj, u principu njime našpricate grivu, šiške i rep, kako biste ih lakše raščešljali. Sprejem možete našpricati i cijelog konja, zatim ga iščetkajte i dobijete prekrasnu sjajnu životinju.
evo neke slike
Pribor za njegu 2j0bjb8
Pribor za njegu B62gsm
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Western girl

Western girl


Broj postova : 19
Join date : 19.03.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptysub oľu 21, 2009 2:45 pm

čistač kopita..
Pribor za njegu 2czdc3b

četka od kozje dlake
Pribor za njegu 20r8nrt

češalj za grivu
Pribor za njegu 2ihw7k5

gumena četka-jež
Pribor za njegu 15ro2a8
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptysub oľu 21, 2009 3:00 pm

zanimljiva mi je četka od kozije dlake
ovo mi je ok
Pribor za njegu Swzl39
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Western girl

Western girl


Broj postova : 19
Join date : 19.03.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptysub oľu 21, 2009 3:04 pm

meni je super ova kutija..
mi imamo 3-4 četka od kozjih dlaka..
uvijek ju koristim..kada idem čistiti konja-->ta četka, "tvrda" četka i čistač kopita..
obavezno to uzmem
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptysub oľu 21, 2009 3:05 pm

moram je i ja nabavit čini mi se super Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
My Horse Garda

My Horse Garda


Broj postova : 87
Join date : 19.03.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned oľu 22, 2009 1:56 am

I je.

Ja sam si kupila jedan ruksak i u njemu imaš sve! Od mnogih četka raznih oblika do čistača kopita. I tako, npr. ako ideš nekuda dalje jašiti (po 1 dan) samo si taj mali ruksak staviš na leđa i imaš sve što ti treba. To je meni naprosto super Very Happy
[Vrh] Go down
Western girl

Western girl


Broj postova : 19
Join date : 19.03.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned oľu 22, 2009 12:56 pm

wow..pa super se to čini..
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptysri tra 15, 2009 9:05 am

My Horse Garda je napisao/la:
Ja sam si kupila jedan ruksak i u njemu imaš sve!
i ja srčeko odličan je bravo
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned svi 03, 2009 5:18 am

Ježevi – mogu biti načinjeni od različitih materijala... Od čelika, gume, plastike... Metalni ježevi se koriste samo za odstranjivanje blata s četki. Mekani gumeni ježevi se koriste za uklanjanje otpale dlake ili zalijepljenog blata. S ježevima ili tvrdom četkom nikada se ne bi smjelo timariti na mjestima gdje su kosti blizu površine.

Tvrda četka – koristi se za odstarnjivanje otpale dlake i blata. Može se upotrijebiti i umjesto mekanog ježa, ali i poslije njega. Tvrda četka je dobra za uklanjanje blata s grive i repa.

Mekana četka – koristi se nakon što je dlaka očišćena, da bi postala sjajna. Koristi se umjesto ježeva i tvrde četke na glavi, ispod grive, na laktovima, skočnim zglobovima i između prednjih nogu.

Češalj – Koristi se za njegu repa i grive. Može biti od kovine ili tvrde plastike. Mora biti dugačak i zatupljen na vrhovima. Kada se zapletu strune, najprije ih treba rasplesti rukama, jer bi češljem još više stisnuli čvoriće, pa bi moglo doći i do kidanja strune.

Spužva – koristi se nakon jahanja za čišćenje kutova očiju i nozdrva. Za vrijeme rada, stalno se mora ispirati da bi se spriječila infekcija. Taj postupak neki konji mrze. Za čišćenje genitalija i stražnjih nogu, moraju se obavezno koristiti druge spužve, koje se drže odvojeno.

Traka – metalna traka zaobljenih rubova, široka je 5 – 6 cm, duga oko 60 cm, s dva drška na krajevima. Koristi se tako da se njome klizi niz dlaku. Pošto je savitljiva, točno slijedi obline tijela konja i uklanja kapljice znoja ili vode s konja i ubrzava sušenje dlake.
Pribor za njegu Etke
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned svi 03, 2009 5:41 am

bravo dolores Wink
lijep text
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
My Horse Garda

My Horse Garda


Broj postova : 87
Join date : 19.03.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned lip 21, 2009 1:46 am

Imam problem.
Gardu JAKO preko ljeto grizu obadi i muhe i to pogotovo kada se nalazi u voću na ispaši.
Znate li možda postoji li neko sredstvo protiv tih insekata za KONJE?
Imam ja recept kako to izraditi ali bojim se da će mi nakon nekog vremena ishlapiti.
Može li mi netko, molim vas, pomoći sladak ?
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned lip 21, 2009 2:26 am

cesto konji koje poznajem imaju taj problem(pogotovo ljeti)i glupe muhe vazda su konju oko ociju Evil or Very Mad
ali zastitu protiv tog neznam..provaj nes nas na internetu
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
My Horse Garda

My Horse Garda


Broj postova : 87
Join date : 19.03.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned lip 21, 2009 3:30 am

Ok, hvala na pomoći Very Happy Smile Dobar
[Vrh] Go down
Nana

Nana


Broj postova : 21
Join date : 07.06.2009

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptyned lip 21, 2009 5:01 am

mi za čiščenje imamo sav pribor.
[Vrh] Go down
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Emptypet lip 26, 2009 3:54 am

moj tata "biser" otkine grančicu dok jaše i onda njome tjera konje xD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pribor za njegu Empty
PostajNaslov: Re: Pribor za njegu   Pribor za njegu Empty

[Vrh] Go down
 
Pribor za njegu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Zdravlje i njega konja-
Forum(o)Bir: