Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 moje priče.......:)

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptyčet tra 16, 2009 4:25 am

mada ovo nije dnevnik,ali je nešto slično.Ugl. pišem priče o konjima da mi nije dosadno sretan


BiJeLa ČaRoLiJa

Bilo je to jedne sunčane proljetne nedjelje u ergeli "Arapska ljepota".Kao što samo ime kaže tu su se uzgajali arapski konji.Vlasnik ergele bila je obitelj Bazelli.Oni su bili sretna obitelj i imali su kći jedinicu koja je obožavala konje,zvala se Ella.Svakog je konja volila jednako,pričala je s njima,jahala ih.....itd.
I tako oždrijebila se kobila Lidy.Oždrijebila je sivo sitno i naravno arapsko ždrijebe.Kada je ellu pogledalo to ždrijebe vidjela je da ima najbistrije i najljepše oči od svih ostalih konja.
Nazvala ga je bijela čarolija.
Ždrijebe sve bilo više više i ljepše i ljepše.
No nažalost obitelj bazelli više nije imala novaca,pa tako nije više mogla držati ergelu.Prodali su sve konje,no zbog Elline tuge nisu prodali Bijelu čaroliju jer ga je najviše volila.
Bijela čarolija još je bio ždrijebe i nije shvatio zašto su prodali sve njegove prijatelje iz ergele i njegovu majku.Svaki se dan pitao gdje mu je mama.Otišao bi na jedan brežuljak rzanjem je dozivao mamu nadajuće se da će ga čuti.Ella nije shvaćala što mu je,oduvjek je htjela znati konjski jezik.
I tako bijela čarolija odrasla je u pastuha,velikog,snježno-bijelog i inteligentnog.
moje priče.......:) J9a9vn
Ella je već odrasla iz djevojčice u djevojku.Onda joj je umro tata.
Čarolija nije mogla od tuge gledati je kako plače i onda je usred noći probio vrata štale i pobjegao u divljinu punu vukova i ostalih gladnih životinja.....
moje priče.......:) 2eedlyp
PRIČA SE NASTAVLJA........


Zadnja promjena: iv@:) AdMiNiCA; pet tra 17, 2009 5:42 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Žoumiba

Žoumiba


Broj postova : 143
Join date : 16.04.2009
Age : 30
Lokacija : Svugdje po malo...

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptyčet tra 16, 2009 4:28 am

Super!
Mogla bi i ja počet pisat priču kad mi je dosadno... scratch
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptyčet tra 16, 2009 4:30 am

hvala
Naravno,otvori svoju temu i započni Wink
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptyčet tra 16, 2009 8:57 am

BiJeLa ČaRoLiJa 2

Nakon što je Bijela čarolija otišao u divljinu,sjeo je pod jedno drvo rasmišljajući kako je Ella.
Čuo je zavjanje vukova pa se sakrio u jednu špilju da ga nebi slučajno napali.
Čarolija je zaspao čekajući da svane zora.
Ta šuma je bila mračna s puno drveća na kojima su bile sove.Sve je bilo mračno.Bio je pun mjesec koji je osvjetljavao tanke oblake.
moje priče.......:) 2vubtcw
Zatim je stiglo jutro.Pastuh je izašao vani da malo popase trave koju je prekrilo opalo jesensko lišće.Već se sunce probilo kroz drveća.
moje priče.......:) 23m4ya0
Poslije su lovci krenuli u lov.Psi su lajali prema špilji.Lovci su mislili da je tu medjed.No čuli su rzanje i spustili puške.Zatim je galopom iz špilje izletio bijeli vatreni pastuh i propinjao se.
moje priče.......:) 2cdixzb
Lovci su ga smirili i jedan od njih ga je uzeo kući.Odveo ga je u štalu s smeđom kobilom Dory.
Bijela čarolija i dory dobro su se slagala a lovac je primjetio da je Čarolija jako inteligentan pastuh i htjeo ga je prodati za dobre novce jer je bio siromašan
Dory je to jako rastužilo kao i Bijelu čaroliju i odlučili su pobjeći u obližnje selo.
Probili su vrata od štale uhvatili galop u sred noći....
moje priče.......:) Ddf3tw
NASTAVLJA SE...........................


Zadnja promjena: iv@:) AdMiNiCA; pet tra 17, 2009 5:43 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Žoumiba

Žoumiba


Broj postova : 143
Join date : 16.04.2009
Age : 30
Lokacija : Svugdje po malo...

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptypet tra 17, 2009 5:03 am

Već postaje napeto jedva čekam nastavak da vidim šta će se desit...
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptypet tra 17, 2009 5:29 am

BiJeLa ČaRoLijA 3

Čarolija i Dory otišli su u galop svom brzinom.Kao da lete ,njihove noge razmahale su se od silne snage da pobjegnu.U selu se čuo gromoglasan topot konjskih kopita kao da bježe od vukova žednih krvi.Mjesečina im je osvjetljavala put i tako su došli do obližnjeg sela.Bili su žedni,izmoreni,griva im se razmrsila i rasčerupala.Jedva su došli do močvare u kojoj su htjeli utažiti žeđ.U toj mrkloj noći samo se čulo hukanje sova i glasanje žaba iz močvare u kojoj se oslikao mjesec.
Bijela čarolija i Dory utažili su žeđ i rasmišljali što će sa njima biti sutra,je li ovo selo opasno za njih? Hoće li ih itko vidjet? U toj siloj brizi su zaspali čekajući bolje sutRa.
Bio je mrak i čulo se neko šuštanje u grmu kao da je neka životinja unutra.To je čuo čarolija ali se nije baš zabrinjavao,tješio se tim da je u selu i da tu nema divljih životinja......
i odjednom neki repić je provirio iz grma......Dory i Čarolija propeli su se i odmah se sakrili iza drveta.No nisu se trebali zabrinjavati jer je to bilo malo ždrjebe koje je izgubilo svoju majku.Bilo je umorno,gladno kao da nikad hrane nije vidilo.Svatko bi se sažalio nad njima.
Dory I Čarolija su ga prihvatili kao da je njihovo.
I tako osvanulo je jutro.Ždrjebe se igralo i poskakivalo na obližnjoj livadi kao slobodni leptir.
moje priče.......:) Eb5wep
I tako na livadu je stigao jedan čovjek.Čarolija,Dory i ždrijebe odmah su počeli bježati.
No ždrjebe je zastalo prepoznalo tog čovjeka.Bilo je iznenađeno.Okice su mu samo zurile u njega kao da je vidio duha odjednom je zarzao i počeo bježat tako jako da se spotaknuo i stigao ga je čovjek i zatim.......................
NASTAVAK U SLJEDEĆEM POSTU.............
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Žoumiba

Žoumiba


Broj postova : 143
Join date : 16.04.2009
Age : 30
Lokacija : Svugdje po malo...

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptypet tra 17, 2009 7:11 am

Kak je slatki malac.
Uf,napeto,napeto...
[Vrh] Go down
Black Unicorn

Black Unicorn


Broj postova : 2
Join date : 18.04.2009
Age : 28
Lokacija : Over The Hills And Far Away

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptysub tra 18, 2009 4:20 pm

Wow! Lijepa priča! Jedva čekam nastavak!

cheers
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptyned tra 19, 2009 5:34 am

dobar
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Rhiannon

Rhiannon


Broj postova : 112
Join date : 19.03.2009
Lokacija : Rijeka

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptypet lip 05, 2009 3:25 pm

piši dalje , piši dalje
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Emptypon lip 08, 2009 6:45 am

kad budem uvatila vremena Dobar Very Happy
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Sponsored content





moje priče.......:) Empty
PostajNaslov: Re: moje priče.......:)   moje priče.......:) Empty

[Vrh] Go down
 
moje priče.......:)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» moje tele....hhh
» Suza- Monik - Pant. ... moje konjiće u školi jahanja
» Wellnigh as cut-price as download

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Naš dnevnik i priče-
Forum(o)Bir: