Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 vožnja u zaprezi...

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

vožnja u zaprezi... Empty
PostajNaslov: vožnja u zaprezi...   vožnja u zaprezi... Emptyuto lip 02, 2009 10:23 am

evo ja sam se odlučila za ovu temu jer vidim da malo vas zapravo se vozi jer večina vas jaše....pa eto ja ću malo pričati o tome!!

- inače zaprežni sport je dosta raširen u Hrvatskoj pogotovo u Slavonsko-Baranjskoj županiji, ali neću ja sada pričati o tome sportu nemo o vožnji iz užitka i kao tradicija!

- danas se rijetko stvarno može vidjeti kočija i upregnuti konji!! A kada se vidi to su prilike kao što su svadbe, neke manifestacije....ali postoje ljudi koji se voze i iz užitka...kao mi, npr...
-da bi mogli uživati u vožnji potrebno je imati i svu opremu naravno te "kola" ili fijaker!
- potrebno je i znati kako upravljati konjima jer to nije niti malo jednostavno kako se čini pogotovo ako se radi o više konja, a ne samo jednom...najčešće su to dva, ali mogu biti i četiri( četveropreg), tri (tropreg) ili više....
-obuka konja počinje isto kao i sa jahanjem, prvo se na lonđi uče sve zapovjedi, a onda se kasnije stavlja am na konja i prikava ga se na njega bez tereta, kasnije se dodaje teret i tako postepeno dok nebude spreman da se upregene!
- naj bolje je konja učiti voziti u paru sa kobilom ili pastuhom koji to već znaju i tako će uz nju ili njega naučiti lakše!!
- pa evo par slikica upregnutih konja...

Siglavy i Batosta
vožnja u zaprezi... 1zf2d1u

vožnja u zaprezi... 2ywu79g

privikavanje Mare na am
vožnja u zaprezi... 1p9mko

Canissa
vožnja u zaprezi... 68y42c

"kola"
vožnja u zaprezi... 6fppuc

Canissa i Gaetana prije godinu dana
vožnja u zaprezi... 29m0eb5
[Vrh] Go down
blackie

blackie


Broj postova : 117
Join date : 27.04.2009
Age : 28
Lokacija : svugdi pomalo

vožnja u zaprezi... Empty
PostajNaslov: Re: vožnja u zaprezi...   vožnja u zaprezi... Emptysri lip 03, 2009 7:04 am

cool ja sam se vozila u kočiji na hipodromu i zakon je sretan
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

vožnja u zaprezi... Empty
PostajNaslov: Re: vožnja u zaprezi...   vožnja u zaprezi... Emptysri lip 03, 2009 7:34 am

blackie je napisao/la:
cool ja sam se vozila u kočiji na hipodromu i zakon je sretan

je pre fora je....... da sretan lud
[Vrh] Go down
BadGirl

BadGirl


Broj postova : 34
Join date : 13.05.2009

vožnja u zaprezi... Empty
PostajNaslov: Re: vožnja u zaprezi...   vožnja u zaprezi... Emptysri lip 03, 2009 10:26 am

supp slike blee
[Vrh] Go down
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

vožnja u zaprezi... Empty
PostajNaslov: Re: vožnja u zaprezi...   vožnja u zaprezi... Emptysri lip 03, 2009 12:08 pm

tnx........ lud dobar zaljubljen sretan klanjanje tulum
[Vrh] Go down
Sponsored content





vožnja u zaprezi... Empty
PostajNaslov: Re: vožnja u zaprezi...   vožnja u zaprezi... Empty

[Vrh] Go down
 
vožnja u zaprezi...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Ostalo-
Forum(o)Bir: