Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Preponsko jahanje

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Preponsko jahanje Empty
PostajNaslov: Preponsko jahanje   Preponsko jahanje Emptysub oľu 21, 2009 8:16 am

PRESKAKANJE PREPONA

Skakanje je nesumnjivo najpopularnija među FEI priznatim diciplinama konjičkog sporta u kojoj se žene i muškarci natječu zajedno. U 2005 godini održana su oko 737 međunarodna natjecanja. Preponsko jahanje je Olimpijska disciplina.
Na natjecanjima se zahtjeva od jahač i konja da završe parkur koji se sastoji od 10 to 13 prepreka koje nisu fiksne (za razliku od military discipline). Cilj je testirati vještinu, točnost i istreniranost natjecateljskog para. Ako par nije narušio visinu ili širinu niti jedne prepreke kažemo da su prošli bez greške. Ako je neka od prepreka srušena ili je konj otkazao poslušnost greške se zbrajaju (rušenje nosi 4 kaznena boda, prva neposlušnost isto toliko, druga neposlušnost je još 4 kaznena boda a nakon treće par je diskvalificiran).
Pobjednik je par sa najmanje skupljenih kaznenih bodova, par koji je završio parkur u najbržem vremenu ili koji je skupio najviše pozitivnih bodova (ovisno o tipu utakmice koja se jaši).
Preponsko jahanje Dd2o76
Preponsko jahanje 14ltvf5
Kakvo se vama čini preponsko jahanje
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
My Horse Garda

My Horse Garda


Broj postova : 87
Join date : 19.03.2009

Preponsko jahanje Empty
PostajNaslov: Re: Preponsko jahanje   Preponsko jahanje Emptyned oľu 22, 2009 2:14 am

Uvijek sam htjela naučiti preponsko jahanje. To mi je bilo baš fora. Ali imala sam Gardu, a niti ne znam galop. Ja bih se htjela upisati u neki konjićki da naučim preskakti prepone i galop, ali tata mi stalno priča da ako se tamo upišem da to znači da bih radije išla kod drugih konja nego kod svoga i takve stvari. On zapravo misli da ju nju ne volim, a volim ju, iako ne mogu svaku minutu provoditi kod nje, i zato što je daleko od mene. I tako, mislim da ovo ljeto ću se MOŽDA upisati na preponsko jahanje ako me moj tata prestane "gušiti" onakvim glupim stvarima.

Evo još malo slika:

Preponsko jahanje A1-1

Preponsko jahanje A2

Preponsko jahanje A-1


Zadnja promjena: My Horse Garda; ned oľu 22, 2009 2:18 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

Preponsko jahanje Empty
PostajNaslov: Re: Preponsko jahanje   Preponsko jahanje Emptyned oľu 22, 2009 2:17 am

nadam se da očeš.
i ja mislim to upisati,Obožavam"letjeti" s konjem Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Western girl

Western girl


Broj postova : 19
Join date : 19.03.2009

Preponsko jahanje Empty
PostajNaslov: Re: Preponsko jahanje   Preponsko jahanje Emptyned oľu 22, 2009 1:14 pm

Ja isto obožavam preskakati prepone..ali kod nas u klubu to nije moguće baš nešto više ostvariti..mogu samo skakati eto da skačem.. =(
[Vrh] Go down
My Horse Garda

My Horse Garda


Broj postova : 87
Join date : 19.03.2009

Preponsko jahanje Empty
PostajNaslov: Re: Preponsko jahanje   Preponsko jahanje Emptyned oľu 22, 2009 2:53 pm

Pa zar ne ideš na turnire?

Preponsko jahanje PreponskoJahanje1

Preponsko jahanje PreponskoJahanje2

Preponsko jahanje PreponskoJahanje3

Preponsko jahanje PreponskoJahanje4

Preponsko jahanje PreponskoJahanje5

Preponsko jahanje PreponskoJahanje
[Vrh] Go down
Sponsored content





Preponsko jahanje Empty
PostajNaslov: Re: Preponsko jahanje   Preponsko jahanje Empty

[Vrh] Go down
 
Preponsko jahanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kakv konj za preponsko jahanje
» Terensko jahanje
» Prsluk za jahanje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Preponsko jahanje-
Forum(o)Bir: