Forum-sve o konjima
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum-sve o konjima

za ljubitelje konja i životinja
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 kada početi i kako?

Go down 
+2
Žoumiba
iv@:) AdMiNiCA
6 posters
Autor/icaPoruka
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptysri tra 22, 2009 2:04 pm

kada ste počeli preskakati prepone ili kada biste?Je li imate strah kada skačete sa konjem Question Razz
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Žoumiba

Žoumiba


Broj postova : 143
Join date : 16.04.2009
Age : 30
Lokacija : Svugdje po malo...

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptysri tra 22, 2009 2:12 pm

Ja sam učila skakati,tj. preskočial sam preponu dva puta na jednom arapu.Jako je lijep osjećaj.Mislim da nije dobro ić skakati prije nego šta dobro znaš galopirati i imaš jako dobru ravnotežu na konju,jer inače padneš konju na vrat i možeš se zveknut glavom u njegov vrat Exclamation
Ja se nisam bojala.
[Vrh] Go down
iv@:) AdMiNiCA
Admin
iv@:) AdMiNiCA


Broj postova : 541
Join date : 17.03.2009
Age : 31
Lokacija : Na KoNJu

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptysri tra 22, 2009 2:13 pm

piramIda je napisao/la:
:Ja se nisam bojala.
bravo
[Vrh] Go down
https://plemenite-zivotinje.forumcroatian.com
Lipizzan lover

Lipizzan lover


Broj postova : 165
Join date : 14.04.2009
Age : 30
Lokacija : štala-kuća

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptyned svi 10, 2009 6:44 am

ja inače nikada nisam preskakala prepone jer nemam takve konje za taj sport....nisam nikada ni bila u nekom konjičkom klubu jer nisam imala potrebe za to...jer ja sam odrastala i još uvijek odsratam sa konjima...tako da je mene tata naučio jahati i svemu o konjima...no to ne znači da nebi voljela probati....sigurno je lijep osječaj....
[Vrh] Go down
blackie

blackie


Broj postova : 117
Join date : 27.04.2009
Age : 28
Lokacija : svugdi pomalo

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptypon svi 11, 2009 3:16 am

mi sestru od pacina i njega ucimo skakat to je za plakat od smija sta izvode a pogotovo pacino sretan smiješan sretan
[Vrh] Go down
sarita

sarita


Broj postova : 11
Join date : 23.04.2009

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptysub ruj 05, 2009 7:10 am

ja sam svoje prve prepone skakala s lipicancem a kasnije s hanoverancem ( taj hanoveranac inače ima 172 cm i skako je turnire 130cm al sad je u mirovini pa stvarno malo skačemo) potpuno je drukčije skakat na konju koji je u život jedva 15 puta skočio (lipicaner) i s konjem koji fakat zna kaj radi (han)
[Vrh] Go down
suza i maca




Broj postova : 12
Join date : 27.09.2009

kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Emptyned ruj 05, 2010 9:28 am

evo jedan savjet od mene za početnike..

ako imate konja koji još nije nikad skakao prvo trebate testirat konja da vidite kako skače.. stavite mu uglavinu i na lonžu i prvo ga izlonžirate ..po tom stavite motku na pod da konj u hodu prelazi preko nje , zatim u kasu i onda u galopu da prelazi preko nje


to bi trebalo raditi par puta tokom tjedna..i onda mu počmete stavljat prepone manje do 30 tak cm.. i malo po malo povisujete.. to je to otprilike

..a sada ako vas zanima kao da vi naučite skakat postupak ide slično .. prvo trebate konja to naučit po tome ide ovo..

ako znate jašit ..jašite u kasu ali u položaju za galop ( ne sjedeći) polusjedeći položaj trebate imat.. i na isti način idete kao i kod treniranja konja prvo preko motke par puta .. pa malo povisite za vježbu..

Malo upozorenje .. u skoku na preponu potrebno je konju dat ruke ( to vam znači da u skoku dok držite dizgine trebate po konjskom vratu pružiti ruke prema naprijed da u skoku konju osobodite usta.. da bi konj mogao slobodnih leđa skakati.)

ako kad uspijem ovih dana pa ču slikat svoje korisnike pa vam stavim slike da vidite prikaz kak to izgleda.. ili neku svoju sliku da vidite kako ruke stoje na vratu u skoku.
[Vrh] Go down
Sponsored content





kada početi i kako? Empty
PostajNaslov: Re: kada početi i kako?   kada početi i kako? Empty

[Vrh] Go down
 
kada početi i kako?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kako vam se sviđa forum

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum-sve o konjima :: Preponsko jahanje-
Forum(o)Bir: